Haber

Babacan sokağa döküldü: Umutsuzluk söz konusu değil

ANKARA – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Kızılay’da gençlerin sorularını yanıtladı. Babacan, Ankara Metrosu’nda toplumun sıkıntılarını dinledikten sonra Yüksel Caddesi’ndeki bir kafede gençlerle buluşmak için geldi.

14 Mayıs seçim sonuçlarını değerlendiren Babacan, “Umutsuzluk hiçbir zaman söz konusu değil. Kaldı ki ‘Nasıl olsa bir hile var, nasılsa oyum çalınıyor’ hissi yanlıştır” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Böyle bir şey yok. Bu şüphe maalesef yaygın. Özellikle eğitim seviyesi yüksek vatandaşlarımızda daha yaygın bir şüphe. İnsanlar sosyal medyadan çok etkileniyor. Orada 10-20 örnek görse kafası karışıyor.” Ancak 200 bin sandık var, 2 bin sandıkta itiraz var.”

‘8 MİLYON ÇOK BÜYÜK BİR RAKAM’

Birinci basamakta oy kullanmayan 8 milyon kişi olduğunu hatırlatan Babacan, “Tanıdık, dost, akrabalarınızdan sandığa gitmeyen varsa evinden alın, getirin, götürün. bir şekilde uzakta. Seçime gitmelerini sağlayın. Çünkü 8 milyon çok büyük bir rakam.”

Suriyeli mültecilerle ilgili bir soru üzerine DEVA Partisi’nin eylem planını anlatan Babacan, “Suriyelilere vatandaşlık verilmesi bu işin büyümesine ve dönüş perspektifinin kaybolmasına neden oldu. Hükümet yaklaşık 200.000 Suriyeliye vatandaşlık verdi. ‘Kim böyle eğitim alır, kim iş bulur, kim ekonomiye katkı sağlar’ diye bir kriter yok. Diğer ülkelerin bir göçmenlik politikası vardır. Türkiye’nin bir göç politikası yok. Hiçbir kriter olmaksızın insanlara vatandaşlık dağıtınca ‘Ben de bekleyeyim belki sıra gelir’ diyerek beklemeye başladılar. Bu çalışmanın özünde; vatandaşlık verilmemelidir. Yasa çok açık. 200 bin Suriyeli tek imzayla vatandaş oldu. Geri dönüş perspektifinin korunması için tüm bu hataların düzeltilmesi gerekiyor.” (DUVAR)

haber-malkara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu