Haber

Hatay’da 2 bin depremzedeye mangal yakıldı ve kebap ikram edildi.

Tüm Lokantalar ve Turizm Derneği (TÜRES) Adana Şubesi tarafından HATAY’ın Samandağ ilçesinde kurulan mangallarda Adana kebabı pişirilerek yaklaşık 2 bin depremzedeye ikram edildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da, 20 Şubat’ta Defne ve Samandağ merkezli 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kızılay ve il dışından gelen yardımlarla vatandaşların yüzde 100’ü karşılanıyor. Tüm Lokantalar ve Turizm Derneği (TÜRES) de günde 3 öğün yemek, su, hijyen gereçleri ve seyyar tuvaletlerin servis edildiği Samandağ ilçesinde kebap dağıtımı yaptı. İlçede yetkililerin yoğunluk yaşadığı bölgede kurulan mangallarda pişen kebaplar, TÜRES grubu tarafından ikram edildi.

‘BÖYLE BİR ORGANİZASYON İÇİNDE OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM’

TÜRES Adana Şube Başkanı Biral Serttaş, depremin olduğu ilk günden bu yana Adana’da sıcak yemek düzenlediklerini belirterek, “Bugün Hatay’ın Samandağ ilçesinde 2 bin kişiye kebap yaptık. İnsan var.” Burada tamamen gönüllülük esasına göre hizmet veriyoruz. Böyle bir organizasyonda yer aldığım için çok mutluyum” dedi.

kagizmanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu