Haber

Hüseyin Örs’ün ölümden döndüğü saldırıyı gerçekleştiren AK Partili Işık: Üzgünüm

6 Aralık’ta bütçe görüşmelerinde meclisteki tartışmada İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk atarak kalp spazmı geçirmesine ve yoğun bakıma alınmasına neden olan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, konuyla ilgili açıklama yaparak “rahatsız edici gündem için özür dilerim” dedi.

Zafer Işık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Olay nedeniyle dinlenme sürem bittikten sonra Örs Bey ile görüşmekten memnuniyet duyarım” dedi. Işık, bundan sonra Meclis çalışmalarında böyle bir görüntünün olmamasını da ‘keşke’ ediyor.

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın açıklaması şöyle:

“Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gündemdeki rahatsız edici durumdan dolayı özür dilerim. Bugüne kadar basında tarafımdan şahsıma istinaden bir açıklama yapılmamıştır. , Hüseyin ÖRS bey hastaneden taburcu olmuştur ve sağlığı yerindedir.Olaydan dolayı istirahat sürem bittikten sonra Örs bey ile görüşmekten mutluluk duyarım.Umarım bir dahaki sefere böyle bir görüntü olmaz. Montaj işleri.”

Hüseyin Örs’e saldırarak yoğun bakıma alınmasına neden olan AK Partili Zafer Işık’ın, “Genel Kurul’da zaman zaman böyle şeyler oluyor, özür dilemeyeceğim. Grubumuz uygun görürse açıklama yapacak.”

İYİ Parti üyesi Musavat Dervişoğlu, “AK Parti grubunun bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmalarda, “AKP’nin bu konuda doğru adım atmaması ve bu üzücü olayla ilgili kamuoyu vicdanını tatmin edici bir karar almaması durumunda; İYİ Parti grubu olarak Genel Kurul salonunda olmayacağız.” ÂLÂ Parti son 5 gündür bu kararını uyguladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu