Haber

Kırıkkale’nin Delice ilçesinde sağanak yağış nedeniyle evler ve ahırlar sular altında kaldı.

Kırıkkale’nin Delice ilçesinde sağanak yağış nedeniyle dereler taştı, ev ve ahırları su bastı.

Çerikli ilçesinde öğle saatlerinde etkili olan şiddetli yağmurun ardından bir evi su bastı.

Şiddetli sağanak nedeniyle tarlalar ve bahçeler de zarar gördü.

Kaymakam Muhammed Burak Akköz, AFAD İl Müdürü Abdullah Sarıçiçek ve Çerikli Belediye Başkanı Nuh Şahin, zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Kaymakam Akköz, gazetecilere birkaç haftadır şiddetli yağmurla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Akköz, ilçede bugün öğle saatlerinde şiddetli yağmur meydana geldiğini söyledi.

“Belediye Başkanımız ve AFAD ekipleriyle sahayı gezdik. Can kaybı olmaması sevindirici. Devletimiz sahada, gereğini yapacağız inşallah. Selden dolayı bir ev de çöktü. Çok şükür oldu. o sırada evde kimse yok.Evlerde ve farklı noktalarda hasar var.Vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.AFAD Müdürümüz de burada hasar tespit çalışmaları devam ediyor.Allah’tan Allah razı olsun diyoruz. bizi en kötüsünden koru.”

Belediye Başkanı Nuh Şahin, saat 15.00 sıralarında şiddetli bir yağmurla karşılaştıklarını belirterek, AFAD’ın uyarısıyla tüm önlemleri önceden aldıklarını belirtti.

Çeşitli derelerden gelen suların birleştiği bölgelerde su baskınlarının meydana geldiğine değinen Şahin, “Çok şükür can kaybımız olmadı. Sular altında kalan evlerde, ahırlarda, bahçelerde hasar oluştu. Sağanak yağışa hemen müdahale ettik. Dere kenarlarını genişleterek su baskınını önlemeye çalıştık. Hasar “Belediye olarak yıkılan ev ve ahırları yarına kadar temizleyeceğiz. Beldede 20’ye yakın ahır ve 50 ev de hasar gördü.”

bor-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu