Haber

Kozan, doğa ve tarih severlerin ilgi odağıdır.

Tarih ve doğa açısından zengin Kozan’a ziyaretçi akını

ADANA – Adana’nın kuzeyinde tarihi ve doğal güzellikleri ile son yıllarda turizmin gözdesi olan Kozan, hafta sonu binlerce yerli turisti ağırladı.

Adana’nın Kozan ilçesinde Kozan Belediyesi tarafından restore edilen Kozan Kalesi hafta sonu binlerce ziyaretçiyi ağırlarken, tarihi Arıkan konağı ve Dağılcak Tabiat Parkı fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu. 400 metre rakımlı Çukurova’nın en nadide kalelerinden biri olan Kozan Kalesi, ilçeye hakim manzarası ile doğası ve tarihi ile ziyaretçilerini mest ediyor. Tarihi kale, ziyaretçilerini eteklerinde yetişen Menengiç ağaçlarının yöresel lezzeti ve kahvesiyle karşılarken, ilçeye gelen ziyaretçileri tarihi ve doğasıyla büyüleyen Kozan Kalesi ve konaklarında hatıra fotoğrafları çektiriyor.

Kozan Kalesi’ni ziyarete gelen İlknur Durak, ilk kez Kozan’a geldi. Kızımızın vesilesiyle geldik ve yeteri kadar geldik dedik. Biz çok beğendik” dedi.

Kalenin ziyaretçilerinden Büşra Özden, “Ben Kozanlıyım ama baharda burası çok güzel. Kışın yazdan farklı oluyor. Bence her defasında gelelim, hoşgeldiniz” dedi. herkes Kozan’ımıza.”

Kozan Kalesi çalışanları, hafta sonunun yoğun geçtiğini belirterek, dizilerin izlendiği ilçede daha çok kale eteklerinde yetişen Menengiç kahvesine yoğun talep olduğunu kaydetti.

lice-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu