Haber

Malezya Dışişleri Bakanı Tunus’taki Siyasi Gelişmelerden Endişeli

Malezya Dışişleri Bakanı Zambry Abdul Kadir, Ennahda Hareketi lideri ve eski Meclis Başkanı Raşid el-Ghannouchi’nin tutuklandığı Tunus’taki siyasi gelişmelerden “derin endişe duyduğunu” söyledi.

Bakan Zambry, Tunus’ta Nahda Hareketi’nin lideri ve eski Meclis Başkanı Gannuşi’nin tutuklanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Tunus’taki gelişmelerin ülkenin içişleri olduğunu kabul ettiklerini ancak ülkedeki siyasi gelişmelerden derin kaygı duyduklarını belirten Zambry, mübarek Ramazan ayı nedeniyle Gannuşi’ye özel ilgi ve merhamet gösterilmesini istedi. sağlığına ve yaşına.

Bakan Zambry, Tunus’taki gelişmeleri yakından takip ettiklerini vurguladı.

Tunus halkına refah ve ilerleme getirmenin yolunun ulusal uzlaşma ve uzlaşmadan geçmesini umduğunu dile getiren Zambry, “Kardeş ülkemiz Tunus ve halkı için her zaman en iyisini diliyoruz.” ifadesini kullandı.

Ennahda Hareketi lideri Gannuşi eski Tunus Meclis Başkanı, 17 Nisan’da iftar vaktinde evine düzenlenen baskınla güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Tunus’ta bir süredir politikacılar, gazeteciler, aktivistler, hakimler ve iş adamlarını içeren bir gözaltı dalgası yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu