Haber

Selahattin Demirtaş’ın ses kaydı dinlendi, Kılıçdaroğlu’na oy vermek istedi

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Yeşil Sol Parti mitingi geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.

Milletvekili adaylarının konuştuğu mitingde kürsüye çıkan Başak Demirtaş, dün tanıştığı eşi Selahattin Demirtaş’ın ses kaydını dinledi. Ses kaydında Demirtaş, “Tarihi seçime sayılı günler kaldı. Şimdiye kadar kolay gelmedik. Görmediğimiz zulüm kalmadı. Ama hep birlikte direndik, hiç eğilmedik, diz çökmedik. Amacımız bu topraklarda eşit, özgür ve onurlu bir şekilde yaşamaktır. Hedefimiz barışın, refahın, huzurun ve adaletin olduğu bir ülkedir. Artık onlara her zamankinden daha yakınız. İnşallah keyifli günlerin kapısını aralayacağız. Bu yüzden ‘Anahtar sende’ diyorum. O anahtarla yeni bir hayatın kapısını arala. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Özellikle küçük kardeşim, sana sesleniyorum. En yakın parti seçim bürosuna gitmeli ve görevi almalısınız. 14 Mayıs’ta bu insanların emeği size emanet. O emaneti gözlerinle korumalısın. Seçim gecesi her yere yalan haber yayabiliyorlar, daha önce de yaptılar. Asla onlara aldanma. Zırvalıklarının önünde asla diz çökmeyin ve sandıktan asla ayrılmayın. Türkiye artık değişmeye karar verdi. Emin ol kazanacağız. Kesinlikle kazanacağız. Bunun için 14 Mayıs’ta sandık başına gidin ve iki oyunuzu da gönül rahatlığıyla kullanın. Yeşil Sol Parti’ye 1 oy, Kemal Kılıçdaroğlu’na 1 oy. Pahalı millet, farkında olduğunuzu biliyorum ama tekrar söyleyeceğim. Direnme gücümü sizden alıyorum ve lütfen unutmayın ki; Ben buradayım ama kalbim seninle orada. Sana inanıyorum, sana güveniyorum. Boş günlerde görüşürüz. Hepinizi özlemle kucaklıyor, en kalbi selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

Başak Demirtaş, “14 Mayıs’tan sonra bu ülkeye demokrasi gelecek. Tek kişinin sözünün değil hukukun uygulandığı bir ülke olacak. Selahattin ve tüm tutsak arkadaşlarımız ve tüm tutsak arkadaşlarımız en kısa sürede serbest bırakılacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu