Haber

U17 Kadınlar Avrupa Sutopu Şampiyonası Manisa’da başladı

– U17 Kadınlar Avrupa Sutopu Şampiyonası Manisa’da başladı

MANİSA – Sutopu Federasyonu ve Manisa Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü’nün düzenlediği 17 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Sutopu Şampiyonası’nda Türkiye, çıktığı ilk maçta Ukrayna’yı 19-6 mağlup etti.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Atatürk Olimpik Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvanın ilk maçında D Grubu’nda İngiltere, İrlanda ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma İngiltere’nin 21-3 üstünlüğü ile sona erdi. Müsabakalara 17 ülkeden kadın ve erkek toplam 495 sporcu katılıyor. 15 Ağustos’ta sona erecek kadınlar şampiyonasına Türkiye, Macaristan, İtalya, İspanya, Hırvatistan, Yunanistan, Hollanda, Fransa, İsrail, Slovakya, Malta, Romanya, İsviçre, Sırbistan, Ukrayna, İrlanda, İngiltere katılacak.

Erkeklerde Türkiye, Macaristan, İtalya, İspanya, Hırvatistan, Yunanistan, Hollanda, Fransa, Polonya, Malta, Romanya, Almanya, Sırbistan, Ukrayna, Karadağ ve Gürcistan yarışacak.

D Grubu ikinci maçında Türkiye, Ukrayna ile karşılaştı ve karşılaşmayı 19-6 kazandı. Hamiyet Süzmeçelik 5 golle milli grupta en çok gol atan oyuncu oldu.

D Grubu’nda Sırbistan-Ukrayna maçları 19.30’da, Türkiye-İngiltere maçları ise 21.30’da oynanacak. Türkiye Sutopu Federasyonu Lideri Mete Erol, Manisa Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ve Tarım ve İl Müdürü Metin Öztürk de izledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu