Haber

Yunus Emre Albaslan 30 Bin Lirasını Arabada Unuttu

İçinde 30 bin Türk lirası bulunan çantayı arabada unutan Yunus Emre Albaslan, arabasına binerek uzaklaştı. Unutulan çantadaki 30 bin lira ise yola saçıldı.

Olay, Ankara’nın Sincan ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Yunus Emre Albaslan, yakında evlenecek olan kardeşi Samet Albaslan’a mobilya almak için 30 bin lira biriktirdi. Parayı yanında taşıyan Albaslan, kendi arabasından inip kardeşinin arabasına binmek istediğinde kapının açılmadığını fark ederek para dolu çantayı arabanın bagaj kapağına koydu. Daha sonra araca binen Albaslan, araçta bulunan 30 bin lirayı unutarak hareket etmeye başladı. O sırada çantadaki paralar yola saçıldı. Yaklaşık 500 metre ilerledikten sonra para dolu çantanın kaybolduğunu fark eden Albaslan, hareket etmeye başladığı noktaya geri döndü. Daha sonra parayı arayan Albaslan, bir görgü tanığından, etrafa saçılan paraların başka biri tarafından toplandığını öğrendi. Albaslan’ın durumu polise bildirmesinin ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

“Bunu alan kişi elini vicdanına koyup parayı getirmelidir.”

Yanında paranın olmadığını anlayınca geri döndüğünü belirten Yunus Emre Albaslan, “Karşı şeritten ilk hareket ettiğim noktaya direkt geldim. Oraya baktım ve bir süre oyalandım. Daha sonra tekrar yola çıktım. Kardeşimi aradım ve ‘Çabuk gel, parayı bıraktım, seni arayalım’ dedi. İş yerinden çıktığını söyledi. Burada birlikte kamyonların altına baktık bulamadık. En sonunda polis ekiplerini aradık. Güvenlik arkadaşlarımıza da sorduk ama kimse görmedi. 22.30’a kadar buradaydım. Sabah evime gelip geri döndüm. Güvenlikteki arkadaşlara tekrar sordum. O sırada bir ağabeyim yanıma geldi. “Biri eğilip yerdeki parayı aldı. Kardeşimin mobilya parasıydı. Toplayan kişi elini vicdanına koyup parayı getirmelidir. Kardeşimin memnuniyeti için çalıştım, mücadele ettim. Ben de onun evini, evini inşa etmek istiyorum” dedi.

“Parayı kendisininmiş gibi topluyordu.”

Vardiya değişiminin ardından işyerinden çıktığını söyleyen Süleyman Tanrıyağkulu, şöyle konuştu: “İşten çıktıktan sonra biraz yürüyeyim diye düşündüm. Çıkarken bir arkadaşım eğilip yola saçılan paraları topluyordu. Düşündüm ki; Para onundu. Sağa sola bakmıyordu, tedirgin de değildi. Parayı kendisininmiş gibi topluyordu. Ben de şüphelenmedim. ‘Parasını kaybetmiş’ dedim. Durumu sabah işe geldiğimde güvenlik arkadaşımdan öğrendim. İnşallah bulunur” dedi. – ANKARA

haberdarende.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu