İş

3M 6.000 kişiyi işten çıkaracak

3M Co., birçok değerli pazarda azalan talebe uyum sağlamak için üreticinin son atılımıyla 6 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

3M, Salı günü ilk çeyrek bilanço açıklamasında, üreticinin daha geniş bir yeniden yapılanmasının parçası olan işten çıkarmaların yıllık maliyetleri 900 milyon $’a kadar düşürmesinin beklendiğini söyledi.

Şirketin CEO’su Mike Roman yaptığı açıklamada, bu hamlelerin “şirketin özündeki maliyetleri azaltacağını, tedarik zinciri yapımızı daha da basitleştirip güçlendireceğini ve pazara açılmak için iş modellerimizi düzene sokacağını, marjları ve nakit akışını iyileştireceğini” söyledi.

Şirketin hisseleri New York’ta seans öncesi işlemlerde saat 07:05 itibarıyla yüzde 1,5 yükseldi. Minnesota merkezli imalat devinin hisseleri bu yıl yüzde 12 düşerek Dow Jones Sanayi Ortalamasında en kötü performansı sergiledi.

Sonuçlar, şirketin zayıf talebi tersine çevirmek için mücadele ettiğini gösteriyor

Sonuçlar, Post-it notları, solunum cihazları ve akıllı telefon teşhir malzemeleri üreticisinin tüketim malları, elektronik aletler ve kabaca 60.000 eserinden daha fazlasına yönelik zayıf talebi tersine çevirmek için mücadele ettiğini gösteriyor.

3M’in ilk çeyrek sonuçları, salgın nedeniyle zirvelerdeki düşüş ve Çin’in dalgalı ekonomik açılımından etkilendi.

Holdingin operasyonel meşguliyetleri, yanlış üretilmiş olduğu iddia edilen kulak tıkaçları ve 3M’in 2025’in sonuna kadar kapatmayı planladığı kimyasallardan kaynaklanan kirlenme nedeniyle milyarlarca dolarlık potansiyel yükümlülükler karşısında yatırımcının dehşetini artırdı.

Öte yandan şirket, yönetim değişikliğini de duyurdu. Bunların en büyüğü, 30 yıllık bir 3M çalışanı olan Michael Vale’nin şirketin operasyon komitesinde yeni bir rol olan operasyon ve ülke yetkilisi olarak atanmasıydı.

Vale, Roman’a rapor verecek ve firmanın dört biriminden üçünü denetleyecek.

Geçen çeyrekte düzeltilmiş kazanç, 1.58$’lık analist varsayımlarına kıyasla hisse başına 1.97$ idi.

Organik satışlar ise yüzde 4,9 ile pandeminin küresel ekonominin büyük bölümünü durma noktasına getirdiği 2020’nin ikinci çeyreğinden bu yana en büyük düşüşü yaşarken, Wall Street’in beklentisi yüzde 6,9 ​​oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu