Yaşam

Atatürk dizisiyle gündemden düşmeyen Disney Plus üyelik ücretlerini artırdı

Son günlerin en çok konuşulan dijital dizi ve film platformu Disney Plus, geçtiğimiz yıl aralık ayında fiyatlarını değiştirmişti. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre üyelik fiyatları yakın zamanda bir kez daha güncellenecek.

Atatürk dizisi yayından kaldırıldı

ABD merkezli servis, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruyla Atatürk dizisini platformda yayınlamaktan vazgeçtiğini, yapımın televizyon ve sinema ekranlarında seyirciyle buluşacağını duyurmuştu.

Onaylanmış fiyat artışı

Mayıs ayında Disney CEO’su Bob Iger, şirketin yayın hizmetinin fiyatının yıl içinde artırılacağını duyurdu. Yürüyüşün ne zaman yapılacağı belli değil. Iger, reklamsız Disney Plus’ın 12 Ekim’de 10,99 dolardan 13,99 dolara yükseltileceğini duyurdu. Reklamı yapılan hizmetin fiyatının 7,99 dolar olarak devam edeceği belirtiliyor.

Disney Plus Türkiye fiyatı

Ülkemizde Disney Plus’ın aylık hizmet bedeli 64,99 TL, yıllık abonelik ücreti ise 649,90 TL’dir. Geçen yılın sonunda dünya çapında yapılan artıştan Türkiye’deki kullanıcılar da etkilendi. Bu nedenle 12 Ekim’de güncellenecek fiyatlardan Türkiye’nin de etkilenmesi bekleniyor. Yeni paket fiyatının ne kadar olacağına dair kesin bir bilgi yok.

Şifre paylaşımı yasaklanabilir

Iger ayrıca, Disney’in yakında hesap paylaşımına karşı çıkacağı konusunda uyardı ve şirketin “hesap paylaşımını aktif olarak halletmenin yollarını ve ödeme yapan abonelerin hesaplarını arkadaşları ve aileleriyle paylaşmaları için en iyi seçenekleri araştırdığını” belirtti. Şirket, bu yeni politikaları 2024 yılında uygulamaya başlamayı planlıyor.

elmaliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu