Haber

Depremzede genç kızın nikahı Kırıkkale’de gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Gaziantep’ten Kırıkkale’ye gelen Zekiye Alp (20), nişanlısı Ümit Ayata (24) ile dünyaevine girdi.

Depremden bir süre önce nişanlanan Gaziantepli Zekiye Alp ile Kırıkkale Garnizon Komutanlığında görevli Uzman Çavuş Ümit Ayata, Gaziantep’te evlendirme bürolarının hizmet verememesi nedeniyle Yahşihan Belediyesi’ne başvurdu.

Kısa sürede işlemleri tamamlanan çiftin düğünü, Yahşihan Belediyesi Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz tarafından kıyıldı.

Alp’in annesi Ayata’nın komutanları ve çalışma arkadaşlarının katıldığı nikah töreninde Ayata çiftine Türkyılmaz tarafından Kuran-ı Kerim, Türk bayrağı ve fidan hediye edildi.

Zekiye Ayata, düğünden sonra çok heyecanlı ve neşeli olduğunu gazetecilere belirterek, çok zor günler geçirdiklerini söyledi.

Depremde çok sayıda akraba ve komşusunun hayatını kaybettiğini anlatan Ayata, şunları kaydetti:

“Allah’a şükür buradayız. Nişanlımla deprem sırasında konuşuyordum. Gece geç vakitti. Birden hafif bir sarsıntı hissettik. Sonra o kadar hızlı oldu ki o an nişanlımı ve ailemi bir daha göremeyeceğimi sandım.” Yine çok kötü bir gündü. Şükürler olsun şimdi iyiyiz Allah’a şükürler olsun. Bin kere şükürler olsun. Başkanımızın da nikahımız burada oldu. Herkese teşekkür ediyoruz.”

Anne Nezime Alp, depremin ardından buradaki düğün bürolarının hizmet verememesi nedeniyle kızının düğününün Kırıkkale’de yapıldığını belirterek, Gaziantep’te de bir düğün yapacaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu