Haber

Nihat Hatipoğlu’ndan depremle ilgili dikkat çeken sözler: Bilim adamlarının sözleri tarikat gibidir, dinlemezsek kader diyemeyiz.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde büyük hasara yol açtı. Depremlerde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, 10 ilde çok sayıda bina yıkıldı.

HATİPOĞLU’DAN DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

Deprem Özel yayını yapan ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bilim adamlarının sözlerinin tarikatlarla ilgili olduğunu söyleyen Hatipoğlu, kaderlerinin önlem almak olduğunu belirtti.

“BİLİM ADAMLARINI DİNLEMEK ZORUNDAYIZ”

Hatipoğlu, “Bilim adamlarının, uzmanların sözleri bizim için tarikat gibidir. Uzmanları dinleyeceğiz. Bundan sonraki süreçte de onları dinlemek durumundayız. Geçmişte dinlemediğimiz için başımıza bir musibet geldiyse , bunu kaderle ifade etmeyeceğiz, bu kader değil, akıllı düşünmek, tedbir almak kaderdir.” Sevgili peygamberimiz diyor ki “Akıldan daha büyük ölçü yoktur. Bizim kader anlayışımızda bu vardır. Bütün tedbirleri alırız tabi bize karşı bir olay çıkarsa elimizden bir şey gelmez. Bir senelik binalar. yıkılıyor yani orada bir hile var.” sözlerini kullandı.

elbeyliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu